Rudé peklo v Asii
Asijské indexy zažily jeden z nejhorších dnů v posledních letech. Japonské akcie propadly na nejnižší hodnoty za poslední dva roky, když trhy ovládly obavy ze zpomalující ekonomiky. K poklesu přispěl i japonský ministr financí, který poprvé od roku 2004 použil ve svém projevu výraz stagnace. Indexy byly taženy ke dnu především exportéry a pojišťovnami. Velmi podobný průběh zaznamenaly i indexy v Hong Kongu, kde byly propady nejhorší od útoků z 11. září. K poklesu přispěla i zpráva BNP Paribas, která odhaduje, že Bank of China bude nucená odepsat 4,8 miliardy dolarů. Nejstrmější propad zažila ovšem Indie. Panika začala obavami ohledně recese v USA a prodeji zahraničních investorů, následně se strhla vlna výprodejů, která poslala BSE 500 o 9,75 % níže na 7 195,23 bodu. Obavy investorů ohledně recese v USA nezažehnal ani záchranný plán George Bushe, který počítá s pomocí kolem 150 miliard dolarů. Index Nikkei 225 poklesl o 3,86 % na 13 325,94 bodu. Hang Seng propadl o 5,49 % na 23 818,86 bodu.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





