BP: Texas Instruments zveřejnil vyšší čtvrtletní zisk
Americký výrobce čipů, společnost Texas Instruments Inc. (TXN), včera reportoval vyšší čtvrtletní zisk a navíc svojí projekcí pro první čtvrtletí uklidnil investory, kteří se obávali, že v důsledku slabé americké ekonomiky klesne i poptávka po bezdrátových a analogových čipech.
Zisk společnosti za čtvrté čtvrtletí vzrostl na 756 mil. USD/54 centů na akcii z 668 mil. USD/45 centů na akcii za shodné období loňského roku.
Bez započtení mimořádného daňového zisku společnost reportovala zisk 53 centů na akcii, a předčila tak konsensuální odhad trhu pro zisk 52 centů na akcii.
Příjmy firmy se zvýšily o 3 procenta na 3,56 mld. USD, ve srovnání s průměrným odhadem analytiků pro příjmy 3,58 mld. USD.
TI nyní očekává, že za první čtvrtletí vykáže zisk v rozmezí 43-49 centů na akcii, při příjmech 3,27-3,55 mld. USD. Analytici v průměru zisk firmy za první kvartál odhadují na 45 centů na akcii, při příjmech 3,41 mld. USD.
Akcie TXN včera oslabily o 1,63 % na 28,98 USD, v poobchodní fázi zpevnily o 4,18 % na 30,19 USD.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v závěru obchodování v červených číslech
09.06. 17:38 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
09.06. 16:47 Fio - USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
09.06. 16:45 Fio - Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
09.06. 16:20 Fio - Primoco se vyjádřilo ke sporu s akcionářem ohledně změny stanov
09.06. 16:18 Fio





