Alcatel-Lucent vykázal ztrátu $3,74mld., nevyplatí dividendu
Největší výrobce telekomunikačního zařízení na světě, Alcatel-Lucent SA (ALU), oznámil ztrátu ve 4Q v hodnotě 2,58mld. EUR, když vzrostly odpisy z jeho divize bezdrátových sítí. Bez zahrnutí odpisů v hodnotě 2,52mld. EUR činila čistá ztráta 48mil. EUR. Analytici očekávali, bez vlivu odpisů, zisk 181mil. EUR. Tržní hodnota společnosti, která vznikla spojením Alcatelu a Lucent Technologies v roce 2006, se od té doby propadla o 13,5mld. EUR, když synergický efekt a plán na propuštění více než 16 500 zaměstnanců nedokázali vykompenzovat ztráty z poklesu objednávek a cen. Tržby se naopak zvýšily o 18% na 5,23mld. EUR a překonaly odhady.
Díky horším výsledkům a nejistému výhledu se společnost nejspíše uchýlí k nevyplacení dividendy za rok 2007. V předešlých dvou letech společnost vyplatila dividendu v hodnotě 16c/a p.a..
Akcie ALU v US včera mírně posílily na $6,25/a, v dnešním obchodování na pařížské burze se nejdříve titul propadl o více jak 6%, současně však posiluje o 3%.
Poslední zprávy
- Německé akcie oslabily o téměř 1 %
10.06. 17:55 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v červených úrovních.
10.06. 17:27 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 5. červnu klesly o 7 227 tis. barelů při očekávání -2 200 tis
10.06. 16:35 Fio - Index S&P 500 oslabuje po inflačních datech za květen
10.06. 16:00 Fio - Americké futures kontrakty oslabují
10.06. 14:34 Fio





