BP: Apple neplánuje vyplatit dividendu, neuvažuje ani o zpětném odkupu svých akcií
Počítačová společnost Apple Inc. (AAPL) neplánuje výplatu dividendy a neuvažuje ani o zpětném odkupu svých akcií. Na valné hromadě to včera oznámil výkonný ředitel společnosti Steve Jobs a dodal, že prodej iPhonů vychází v souladu s odhady firmy.
Jobs věří, že společnost v letošním roce dosáhne svého cílu prodat 10 milionů iPhonů, o čemž někteří analytici pochybovali s ohledem na slábnoucí americkou ekonomiku. Zástupci firmy zároveň oznámili, že firma hodlá toto zařízení uvést v letošním roce i na asijský trh. Ohledně načasování prodeje těchto přístrojů na klíčovém čínském trhu, kde je nejvíce uživatelů mobilních telefonů než v kterékoliv jiné zemi, byl ale obchodní ředitel firmy Tim Cook vyhýbavý. Jak uvedl, firma uvede své iPhony na asijský trh v roce 2008 a jednoho dne také vstoupí na čínský trh, ale neuvedl kdy, a jednoho dne také firma vstoupí na indický trh.
Akcie AAPL včera zpevnily o 2,37 % na 124,62 USD, v poobchodní fázi oslabily o 0,02 % na 124,59 USD.
Poslední zprávy
- ČEZ vybuduje přečerpávací elektrárnu na Orlické přehradě
10.06. 14:01 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,18
10.06. 13:28 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,58 %), zlato (-2,28 %), pšenice (+2,05 %)
10.06. 13:28 Fio - USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 5. červnu vzrostl o 10,8 %
10.06. 13:27 Fio - Vývoj cen komodit: Zlato (-2,24 %), stříbro (-1,84 %), pšenice (+0,98 %)
10.06. 10:21 Fio





