BP: Texas Instruments zredukoval finanční projekci pro první čtvrtletí
Vrýobce čipů do mobilních telefonů, společnost Texas Instruments Inc. (TXN), včera zredukoval svoji finanční projekci pro první čtvrtletí poté, co jeden z klíčových zákazníků firmy snížil svoji zakázku.
Zástupci společnosti odmítli uvést konkrétní jméno tohoto zákazníka, ale uvedli, že se jedná o výrobce mobilních telefonů.
Oba hlavní zákazníci společnosti Texas Instruments v oblasti mobilních telefonů - firmy Nokia Corp. (NOK) a Sony Ericsson - přitom minulý rok uvedli, že hodlají objednávat některé čipy do svých telefonů i od ostatních polovodičových firem místo toho, aby se spoléhali výhradně na tuto dallaskou společnost.
Texas Instruments nyní očekává, že za první čtvrtletí končící 31. března vykáže zisk v rozmezí 41-45 centů na akcii, což je o tři centy na akcii méně, než firma očekávala v lednu. Analytici v průměru zisk firmy za první kvartál odhadují na 46 centů na akcii.
Tržby za toto čtvrtletí firma nyní odhaduje na 3,21-3,35 mld. USD, což je o 130 mil. USD méně ve srovnání s lednovými odhady. Analytici čtvrtletní tržby firmy odhadují na 3,4 mld. USD.
V lednu společnost uvedla, že za první čtvrtletí počítá se ziskem v rozmezí 43-49 centů na akcii a tržbami ve výši 3,27-3,55 mld. USD.
Pokud se aktuální projekce firmy vyplní, vykáže společnost za první čtvrtletí pokles příjmů o 6-10 procent ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím, ale ve srovnání s prvním kvartálem loňského roku se příjmy společnosti zvýší o 1-5 procent. Zisk firmy také v mezičtvrtletním srovnání poklesne, ale oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku by se měl zvýšit z 35 centů na akcii.
V divizi vyrábějící kalkulačky společnost i nadále očekává tržby ve výši 70-90 mil. USD. Texas Instruments dále vyrábí čipy do digitálních fotoaparátů, televizí a dalších elektroniky.
Akcie TXN včera posílily o 1,19 % na 29,65 USD, v poobchodní fázi oslabily o 3,37 % na 28,65 USD.
Poslední zprávy
- Chipy opět táhnou indexy vzhůru
30.06. 18:10 Fio - Frankfurt uzavřel první polovinu roku v zelených číslech
30.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červnu na 91,2 b. při očekávání 94,4 b.
30.06. 16:17 Fio - USA: Nové pracovní pozice JOLTs v květnu na 7 594 tis.
30.06. 16:13 Fio - Wall Street v poslední seanci prvního pololetí mírně posiluje
30.06. 16:02 Fio





