Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 9.6.2026 14:29
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Američtí výrobci léků zdražují

Zpravodajství

Američtí výrobci léků zdražují

26.03.2008 12:39:19 | Fio banka

Pfizer Inc. (PFE) a GlaxoSmithKline Plc (GSK), největší světoví výrobci léků, zvyšují ceny pro zvýšení tržeb kvůli menší poptávce po nejvíce prodávaných lécích. Společnosti zvýšily velkoobchodní ceny u 10 nejprodávanějších léků v roce 2007 o 9%, což je dvakrát tolik, než v indexu spotřebitelských cen.

Akcie PFE včera zakončily na 20,78 USD/a, akcie GSK jsou na ceně 42,40 USD/a.

Autor: Michal Beran

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

PEN7,28+4,00
EFORU326,00+1,88
PKN825,10+1,55
SHELL928,00+1,53
DSPW472,00+1,29

Zajímavé poklesy

KGH1 919,60-8,59
PRAPM220,00-7,56
ATS3 294,00-5,45
WIE571,20-4,32
RBI1 151,00-3,16

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,31
HUFnahoru6,815+0,11
JPYdolu13,134-1,13
PLNdolu5,713-0,08
USDdolu21,010-1,20

demo-e-broker

Indexy

09.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,872 546,1014:27:57
RMdolu-0,09682,7914:09:18
DJIAstejne0,0050 786,0111:10:02
NASDAQnahoru+0,8625 929,6609.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,4224 720,6914:08:27


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz