Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 17.6.2026 3:08
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»OTP navrhuje nevyplatit dividendu za rok 2007

Zpravodajství

OTP navrhuje nevyplatit dividendu za rok 2007

07.04.2008 11:06:49 | Fio banka

Největší maďarská banka, OTP Bank Nyrt. (OTP), navrhla nevyplatit dividendu ze svého zisku za rok 2007. To podle analytiků značí přípravu společnosti na expanzi do dalších zemí, včetně Ruska. Akcionáři budou o tomto návrhu hlasovat na valné hromadě 25. dubna. Pokud by byl návrh schválen stalo by se tak poprvé za posledních 5 let kdy banka nevyplatila dividendu. V minulém roce banka vyplatila dividendu v hodnotě 145 forintů za akcii. Zisk OTP v roce 2007 dosáhl 119,88 mld. forintů.

Akcie OTP posilují na 6 990 forintů ( 2,78%).

Autor: Chádí El-Moussawi

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

HARDW8,05+13,38
PVT1,30+8,33
PKO606,10+7,54
PRAPM236,00+7,27
PRIUA800,00+2,56

Zajímavé poklesy

VOW32 107,00-5,81
NLOK521,00-5,62
CZGCE956,00-4,02
EFORU322,00-3,59
EMAN44,00-2,22

Kurzovní lístek

EURstejne24,1500,00
HUFdolu6,911-0,30
JPYnahoru12,985+0,04
PLNdolu5,693-0,10
USDdolu20,823-0,07

demo-e-broker

Indexy

17.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,462 583,0616.06.26
RMnahoru+0,19714,7316.06.26
DJIAnahoru+0,6451 999,6716.06.26
NASDAQdolu-1,1526 376,3417.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,0724 910,4116.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz