Zisk Jungheinrichu díky exportu vzrostl o 22%
Zisk Jungheinrich AG (JUN3), druhého největšího německého výrobce zdvižných vozíků, se minulý rok zvýšil o 22% díky růstu tržeb z exportu. Čistý zisk vzrostl na 82 mil EUR / 2,40 EUR/a z 67 mil EUR / 1,96 EUR/a z předchozího roku. Příjmy mimo Německo se zvýšily o 17% , domácí o 9%. Tržby z exportu představovaly asi 75% celkových tržeb 2 mld. EUR. Pro rok 2008 očekává společnost méně dynamický růst než v roce minulém.
Akcie JUN3 posilují o 3,65% na 23,00 EUR/a.
Poslední zprávy
- Frankfurt v úvodu pondělní seance v červených číslech
08.06. 10:14 Fio - Pražská burza v úvodu týdne mírně ztrácí
08.06. 09:32 Fio - ČR: Obchodní bilance v národním pojetí za duben s přebytkem 6,8 mld. Kč
08.06. 09:28 Fio - ČR: Stavební výroba v dubnu meziročně vzrostla o 7,7 %
08.06. 09:25 Fio - ČR: Průmyslová výroba v dubnu meziročně vzrostla o 1,5 % při očekávání růstu o 0,5 %
08.06. 09:24 Fio





