UBS se propadá do ztráty
Švýcarský bankovní obr UBS (UBS) utrpěl v prvním čtvrtletí letošního fiskálního roku ztrátu 11,54 mld. CHF (11 mld. USD) poté co v předchozích měsících odepsal 19 mld. USD ztrát spojených s americkým hypotéčním trhem. Ve stejném období loňského roku firma vydělala 3,03 mld. CHF. Původní odhady firmy hovořily o ztrátě 12 mld. CHF. Firma prohlásila, že od třetího čtvrtletí roku 2007 snížila svoji angažovanost v amerických subprime hypotékách o 60%.
Akcie společnosti před oficiálním otevřením zámořských trhů oslabují o 2,45% na 33,47 USD.
Poslední zprávy
- Skupina ČEZ prostřednictvím své dceřiné společnosti kupuje německou Techem Solutions (+komentář)
08.06. 10:34 Fio - Frankfurt v úvodu pondělní seance v červených číslech
08.06. 10:14 Fio - Pražská burza v úvodu týdne mírně ztrácí
08.06. 09:32 Fio - ČR: Obchodní bilance v národním pojetí za duben s přebytkem 6,8 mld. Kč
08.06. 09:28 Fio - ČR: Stavební výroba v dubnu meziročně vzrostla o 7,7 %
08.06. 09:25 Fio





