Americké trhy se ocitají v červeném
Americké trhy dnes oslabují a pravděpodobně se tento týden zapíše jako ztrátový. Oslabují dnes především komoditní a finanční tituly v čele s AIG. Exxon Mobil ztrácí s novými rekordy ropy, které se dnes vyšplhala až na 126 USD za barel. Freeport-McMoRan Copper& Gold Inc. oslabuje po vyšších zásobách mědi. Vše naznačuje tomu, že poptávka v Číně slábne. Nejvíce však ztrácí AIG (-8,3%), která prezentovala velkou ztrátu. Plánuje další odpisy kvůli špatným investicím. Index DJIA ztrácí 1,04%, kompozitní Nasdaq 0,35%, zatímco S&P 500 0,79%.
Poslední zprávy
- Eurozóna: Stavební výroba v dubnu meziročně vzrostla o 0,9 %
18.06. 11:02 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,1 %), ropa (-2,32 %), zlato (-1,64 %)
18.06. 10:22 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,16
18.06. 10:22 Fio - Eurozóna: Běžný účet ECB v dubnu po sezónním očištění vzrostl na 15,7 mld. EUR
18.06. 10:07 Fio - Frankfurtská burza na začátku obchodování mírně posiluje
18.06. 09:36 Fio





