Zisk Deere vzrostl o 22%
Společnost Deere and Co. (DE), největší světový výrobce zemědělských strojů, dnes oznámila výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí fiskálního roku. Zisk vzrostl o 22 procent na 763,5 milionu dolarů (1,74 dolaru na akcii). Tržby se zvýšily na 8,1 miliardy dolarů ze 6,9 miliard. Největší zásluhu na tom měly tržby ze zahraničí, které vzrostly o 46 procent. V USA a Kanadě se zvýšily o 6 procent. Analytici očekávali zisk 1,75 dolaru na akcii a tržby na úrovni 7,6 miliardy. Deere připojila ke zveřejněným výsledkům varování týkající se zvyšujících se nákladů, které by měly negativně ovlivnit hospodářské výsledky v budoucnu. Cena akcií klesá o 6,06 procenta na 84,72 dolaru.
Poslední zprávy
- Americké akciové indexy před rozhodnutím Fedu mírně rostou
17.06. 16:02 Fio - Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
17.06. 14:59 Fio - USA: Maloobchodní tržby v květnu podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 0,9 %
17.06. 14:58 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,84
17.06. 13:53 Fio - Vývoj cen komodit: Pšenice (+1,65 %), zemní plyn (+1,57 %), kukuřice (+1,27 %)
17.06. 13:52 Fio





