Meď stráca stabilitu
Septembrový kontrakt medi včera na New York Mercantile Exchange prepadol o 15,25 centa (4 percentá) na 3,6965 USD za váhovú libru. Za posledné dva dni stratila komodita takmer 7 percent. Prudký výpredaj je spôsobený obavami investorov ohľadom globálneho ekonomického rastu. Finančný sektor stále bojuje s dôsledkami prasknutia hypotekárnej bubliny, pričom finančné inštitúcie museli odpísať už viac ako 400 miliárd dolárov. Trhy nepovzbudilo ani vyhlásenie krajín, ktoré sa zúčastnili na summite G8. Podľa predstaviteľov najväčších hospodárskych mocností „sú vysoké ceny základných surovín vážnou hrozbou pre celosvetový ekonomický vývoj“.
Poslední zprávy
- USA uzavírají kladně
11.06. 22:09 Fio - Americké indexy posilují
11.06. 18:56 Fio - Německé akcie nepatrně posílily
11.06. 17:58 Fio - S&P 500 posiluje navzdory hrozbám úderů na Írán a vyšší inflaci cen výrobců
11.06. 15:55 Fio - Americké futures kontrakty posilují
11.06. 14:57 Fio





