Meď stráca stabilitu
Septembrový kontrakt medi včera na New York Mercantile Exchange prepadol o 15,25 centa (4 percentá) na 3,6965 USD za váhovú libru. Za posledné dva dni stratila komodita takmer 7 percent. Prudký výpredaj je spôsobený obavami investorov ohľadom globálneho ekonomického rastu. Finančný sektor stále bojuje s dôsledkami prasknutia hypotekárnej bubliny, pričom finančné inštitúcie museli odpísať už viac ako 400 miliárd dolárov. Trhy nepovzbudilo ani vyhlásenie krajín, ktoré sa zúčastnili na summite G8. Podľa predstaviteľov najväčších hospodárskych mocností „sú vysoké ceny základných surovín vážnou hrozbou pre celosvetový ekonomický vývoj“.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





