Index SandP 500 ovládl medvěd
Mocný řev medvěda se rozlehl naplno po Wall Street, když v průběhu včerejšího obchodování poklesly americké akcie a index SandP 500 se tak poprvé od roku 2002 dostal do bear marketu. Výprodeje způsobily obavy, že by dominantní finanční společnosti v oblasti poskytování hypoték nemusely ustát krizi na trhu nemovitostí. V čele pelotonu stanuly firmy Fannie Mae (-13,11%) a Freddie Mac (-23,8%). Propadů se dočkaly i firmy z technologického sektoru poté, co analytici odhadují, že by zpomalující ekonomika mohla negativně ovlivnit zisky firem Cisco Systems (-5,68%) a Intel (-5,31%). Finanční sektor ztratil půdu pod nohama i díky zprávě Credit Suisse, která počítá s tím, že zhruba 40 procent největších amerických vypůjčovatelů bude nuceno snížit dividendu nebo navýšit kapitál. Index SandP 500 propadl od svých říjnových maxim již o více jak 20 procent a dostal se do bear marketu. Připojil se tak ke svému bratříčkovi DJI, který je zde již od 2. července. Od roku 1962 prošel SandP 500 8 bear markety. Akcie v průměru padaly 382 dnů a pokles činil 33 procent. DJI prošel 11 bear markety, které trvaly v průměru 322 dnů. Pokles činil 29 procent. Index SandP 500 propadl o 2,28 procenta na 1 244,69 bodu. DJI ztratil 2,08 procenta a uzavřel na 11 147,44 bodech. NASDAQ si pohoršil o 2,6 procenta na 2 234,89 bodu.
Poslední zprávy
- Zámořské indexy uzavřely s výraznými ztrátami
05.06. 22:47 Fio - Německé akcie na konci týden oslabily
05.06. 17:56 Fio - Americké akcie zahajují páteční obchodování poklesem
05.06. 15:55 Fio - Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně, Nasdaq 100 futures -1,17 %
05.06. 14:47 Fio - USA: Změna počtu pracovních míst mimo zemědělství v květnu na 172 tis. při očekávání 88 tis.
05.06. 14:46 Fio





