Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 11.6.2026 2:32
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Wachovia hlásí velkou ztrátu a snižuje dividendu

Zpravodajství

Wachovia hlásí velkou ztrátu a snižuje dividendu

22.07.2008 13:22:25 | Fio banka

Bankovní skupina Wachovia (WB) v 2Q prodělala 8,86 mld. USD (4,2 USD na akcii), když utrpěla náklad ve výši 6,1 mld. USD kvůli znehodnocení aktiv. Firma snižuje kvartální výplatu dividendy na 5 centů na akcii, tím si banka zakonzervuje 700 mil. USD každý kvartál. Upravená ztráta činila 1,27 USD na akcii, analytici v průměru očekávali 71 centů na akcii. Akcie banky aktuálně propadají o 12,5%.

Autor: Martin Štěpán

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

HEIA1 800,00+38,46
PILLE127,00+2,83
PKO563,60+1,49
PRIUA808,00+1,00
DETEL675,00+0,42

Zajímavé poklesy

NLOK516,00-7,86
BABWOOSP76,50-7,83
ATS3 282,00-7,08
ENRGA4 200,00-4,55
OMV1 377,00-3,40

Kurzovní lístek

EURdolu24,195-0,10
HUFnahoru6,790+0,13
JPYdolu13,064-0,17
PLNnahoru5,695+0,15
USDdolu20,965-0,36

demo-e-broker

Indexy

11.06.2026
Graf - PX

PXdolu-1,092 521,1510.06.26
RMdolu-0,32679,3610.06.26
DJIAdolu-1,8749 918,7810.06.26
NASDAQdolu-1,9825 169,5011.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,9724 195,3110.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz