Ford znížila podiel v Mazde
Automobilka Ford Motor (F) dnes oznámila, že zníži svoj podiel v spoločnosti Mazda Motor z 33,4% na 13%. Vďaka odpredaju akcií by Ford mala získať 540 miliónov USD. Nakupujúcimi budú Mazda a skupina jej strategických partnerov. Ford v súčasnosti zúfalo potrebuje likviditu, keďže predaje automobilov v USA prudko padajú a výrobné náklady sa nedarí znižovať tak rýchlo. Spolu so zástupcami General Motors dnes CEO Fordu Alan Mulally vystúpi pred americkými zákonodarcami a bude obhajovať štátnu pomoc automobilovému priemyslu v objeme minimálne 25 miliárd USD.
Poslední zprávy
- USA: Index předstihových ukazatelů v květnu vzrostl o 0,1 % v souladu s očekáváním
18.06. 16:04 Fio - Americké akciové indexy rostou po dohodě mezi USA a Íránem
18.06. 15:53 Fio - Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +1,59 %
18.06. 14:41 Fio - USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu v červnu vzrostl na 10,3 b. při očekávání 10 b.
18.06. 14:40 Fio - USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 13. červnu na 226 tis.
18.06. 14:39 Fio





