Ericsson zruší 5000 pracovních míst
Společnost Ericsson (ERICB:SS), největší světový výrobce bezdrátových telefonních sítí, oznámila, že v nejbližší době zruší 5 000 pracovních míst. Důvodem je očekávání poklesu investic telekomunikačních společností. Firma plánuje také přesunout část výroby do zemí, kde bude schopna dosáhnout nižších nákladů. Výše zmíněné kroky by měly vést do roku 2010 k úsporám ve výši kolem 1,2 miliardy dolarů. V minulém roce firma zrušila 4 000 pracovních míst. Akcie společnosti reagují na zprávu posílením o 10,7%.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





