Samsung po prvýkrát v strate
Kórejská spoločnosť Samsung Electronics (005930 KS), najväčší výrobca LCD a pamäťových čipov na svete, dnes oznámila, že v poslednom štvrťroku 2008 dosiahla stratu 22,2 miliardy wonov (16 miliónov USD). To je prvá štvrťročná strata v histórii spoločnosti. Neuspokojivý hospodársky výsledok podtrhuje zlú situáciu v celom sektore spotrebnej elektroniky. Prudké zníženie celosvetového dopytu už prinútilo japonskú spoločnosť Sony predikovať prvú stratu za posledných 14 rokov. Samsung vo svojom komentári uviedol, že veľmi zle si viedla divízia výroby pamäťových čipov. Prebytok na trhu tlačí cenu nadol. Tá v posledných troch mesiacoch minulého roku prepadla o 42 percent. Nadbytok čipov na trhu by podľa prognózy Samsungu mal pretrvať minimálne do tretieho štvrťroku 2009.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavřel úterní seanci korekcí o -0,57%.
16.06. 22:15 Fio - Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci na zelené nule
16.06. 18:04 Fio - Americké indexy zahajují seanci v zeleném
16.06. 16:31 Fio - Americké futures kontrakty stagnují
16.06. 14:43 Fio - USA: Započatá výstavba v květnu klesla na 1 177 tis. při očekávání 1 430 tis
16.06. 14:39 Fio





