Samsung po prvýkrát v strate
Kórejská spoločnosť Samsung Electronics (005930 KS), najväčší výrobca LCD a pamäťových čipov na svete, dnes oznámila, že v poslednom štvrťroku 2008 dosiahla stratu 22,2 miliardy wonov (16 miliónov USD). To je prvá štvrťročná strata v histórii spoločnosti. Neuspokojivý hospodársky výsledok podtrhuje zlú situáciu v celom sektore spotrebnej elektroniky. Prudké zníženie celosvetového dopytu už prinútilo japonskú spoločnosť Sony predikovať prvú stratu za posledných 14 rokov. Samsung vo svojom komentári uviedol, že veľmi zle si viedla divízia výroby pamäťových čipov. Prebytok na trhu tlačí cenu nadol. Tá v posledných troch mesiacoch minulého roku prepadla o 42 percent. Nadbytok čipov na trhu by podľa prognózy Samsungu mal pretrvať minimálne do tretieho štvrťroku 2009.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





