Harley Davidson oznámil nižší zisk
Harley-Davidson Inc. (HOG) oznámil, že čistý zisk ve čtvrtém kvartálu klesl o 58 % na 77,8 mil. USD (34 centů na akcii) oproti 186,1 mil. USD (78 centům na akcii) z minulého roku a že plánuje restrukturalizaci a snížení dodávek v roce 2009. Tržby poklesly o 6,8 % na 1,29 mld. USD a celosvětové maloobchodní tržby jejich motocyklů klesly o 13,1 % oproti minulému roku. V prvním kvartálu 2009 společnost očekává dodat 74 000 – 78 000 nových motocyklů, což je nárůst o 3,5 – 8,5 % oproti minulému roku. Avšak za celý rok 2009 odhaduje, že dodá 264 000 – 273 000 jednotek tedy 10 – 13 %-ní pokles meziročně. Marže mají být v 2009 mezi 30,5 – 31,5 % ve srovnání s 34,5 % v roce 2008. Výhled zisku nebyl poskytnut.
HOG včera klesl o 7,78 % na 12,4 USD.
Poslední zprávy
- Svátek v USA
17.06. 12:35 Fio - Eurozóna: Index CPI v květnu podle konečných dat meziročně vzrostl o 3,2 % v souladu s očekáváním
17.06. 11:06 Fio - Vývoj cen komodit: Pšenice +0,79 % na 6,09 USD za bušl
17.06. 10:46 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,82
17.06. 10:46 Fio - Photon Energy: Sadif Investment Analytics zvyšuje cílovou cenu a doporučení
17.06. 09:54 Fio





