Hlboká recesia vo Veľkej Británií
Britská centrálna banka dnes vo svojom pravidelnom štvrťročnom inflačnom výhľade uviedla, že s recesiou bude naďalej bojovať uvoľňovaním monetárnej politiky. Guvernér Mervyn King vo svojom komentári povedal, že ekonomika sa nachádza v „hlbokej recesií“. Keďže priestor pre ďalšie znižovanie hlavnej úrokovej sadzby je veľmi obmedzený (je na 1 percente), bude centrálna banka využívať iné inštrumenty. Do úvahy pripadá odkupovanie aktív (vrátane štátnych dlhopisov) od bánk. HDP Veľkej Británie sa podľa predbežného odhadu znížilo v poslednom štvrťroku 2008 medzikvartálne o 1,5 percenta. Centrálna banka predpokladá obdobný pokles ekonomického výstupu aj v prvých troch mesiacoch tohto roku.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





