Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 9.6.2026 17:51
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»AIG dostala 30 mld. USD od vlády

Zpravodajství

AIG dostala 30 mld. USD od vlády

02.03.2009 12:15:42 | Fio banka

AIG (AIG) dostala od americké vlády dostala další půjčku ve výši 30 mld. USD kvůli předem oznámené ztrátě 60 mld. USD. Americká vláda se rozhodla finančně podpořit AIG už po třetí, jelikož pád této instituce, která vlastní 300 mld. USD cenných papírů podložených aktivy (ABS) a jiných dluhů, by měl dalekosáhlé důsledky.

AIG roste o 14,29 % na 0,48 USD před openem.

Autor: Robert Flasza

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

BEZVA440,00+12,24
ATS3 532,00+7,23
DSPW499,50+5,83
HARDW8,30+3,75
VIG1 483,00+3,34

Zajímavé poklesy

MATTE18 000,00-6,74
NOKIA289,00-6,17
OMV1 425,50-5,06
FIXZO57,00-5,00
WPS30,00-3,85

Kurzovní lístek

EURnahoru24,170+0,28
HUFnahoru6,799+0,23
JPYnahoru13,041+0,70
PLNnahoru5,704+0,15
USDnahoru20,888+0,58

demo-e-broker

Indexy

09.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,982 548,8716:15:29
RMdolu-0,27681,5416:55:30
DJIAdolu-0,6450 461,6717:29:49
NASDAQdolu-1,8825 443,2717:30:30
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,8024 418,0717:30:02


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz