GM údajně ochotno vzdát se kontrolního podílu v evropské divizi
Podle deníku Financial Times je US automobilka General Motors Corp. (GM) ochotna vzdát se kontrolního podílu ve svých evropských automobilkách Adam Opel GmbH a Vauxhall Motors Holdings. Výměnou za to má nový investor slíbit, že investuje do společného podniku vzniklého ze stávajících divizí. Případný zájemce bude požádán zaplatit nejméně 500 mln. EUR za podíl v divizích, zatímco stávající mateřská společnost vloží obdržené prostředky přímo do společného podniku.
US automobilový výrobce má být také připraven vzdát se své švédské divize Saab, která je v současnosti pod soudní ochranou před věřiteli, zcela bez kompenzace.
Akcie GM v pátek oslabily na 1,86 USD (-4,12 %).
Poslední zprávy
- Index S&P 500 vstupuje do nového týdne růstem, tažen technologiemi
08.06. 22:13 Fio - Wall Street po propadech z pátku roste
08.06. 19:45 Fio - Frankfurtská burza uzavřela pondělní obchodování v červených číslech
08.06. 19:00 Fio - Wall Street koriguje páteční ztráty, společnost Campbell’s reportovala výsledky hospodaření
08.06. 16:08 Fio - Manažerské obchody: V květnu byl aktivní manažer Moneta Money Bank
08.06. 15:51 Fio





