Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 26.6.2026 1:27
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»VimpelCom hospodařil se ztrátou

Zpravodajství

VimpelCom hospodařil se ztrátou

13.05.2009 14:16:14 | Fio banka

Ruský mobilní operátor, Vimpel Communications (VIP), hospodařil ve 4Q FY2008 se ztrátou 815,7 mln. USD / 0,81 USD na akcii. Tržby vzrostly na 2,56 mld. USD, když počet mobilních zákazníků se zvýšil o 18 % na 61 mln. Společnost oznámila, že důvodem ztráty byla devalvace ruského rublu a ukrajinské hřivny, která způsobila ztrátu v hodnotě více jak 1 mld. USD. Za fiskální rok 2008 vykázala firma zisk 524,3 mln. USD / 0,52 USD. Analytici, dotazovaní FactSet Research, očekávali zisk 1,29 USD.

Akcie VIP klesají v předobchodní fázi na 10,49 USD (-8,46 %).

Autor: Chádí El-Moussawi

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

FIXZO55,50+6,73
CTP395,20+4,83
PEN7,30+4,29
BABWOOSP81,00+3,85
EOAN437,00+2,90

Zajímavé poklesy

ATS4 940,00-9,85
TMR356,00-5,32
CSG304,50-3,64
NOKIA289,60-2,74
BABKOFOL508,00-2,31

Kurzovní lístek

EURdolu24,260-0,08
HUFdolu6,823-0,26
JPYnahoru13,215+0,04
PLNdolu5,658-0,08
USDdolu21,390-0,06

demo-e-broker

Indexy

26.06.2026
Graf - PX

PXdolu-0,202 555,1825.06.26
RMnahoru+0,53725,3125.06.26
DJIAnahoru+0,1451 920,6225.06.26
NASDAQdolu-0,4625 358,6026.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+1,0324 994,8325.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz