Pšenice na čtyřměsíčním maximu
Cena pšenice v průběhu včerejšího obchodování na Chicago Board of Trade zamířila opět vzhůru a vyšplhala se na čtyřměsíční maximum. Červencový kontrakt posílil o 13,75 centu (2,3 procenta) na 6,2575 dolaru za bušl. Příčinou byla zpráva USDA, která odhalila, že suché a mrazivé počasí v dubnu poškodilo pšenici ve státě Oklahoma, který je čtvrtým největším pěstitelem plodiny ve Spojených státech. K 24. květnu bylo ve státě 9% zimní pšenice v dobrém až výborném stavu. Ve stejném období minulého roku to bylo 45%. Příčinou špatných výsledků je jednoznačně počasí. Setba jarní pšenice je navíc stále oproti minulému roku zpožděná. K 24. květnu bylo zaseto 79% pšenice. V předchozím roce to v tuto dobu bylo 97%.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





