US akcie po aukci US dluhopisů zamířily výrazně nahoru
Zámořské akcie umazaly většinu včerejších ztrát. Důvodem bylo zveřejnění výsledků aukce na 7-leté US dluhopisy. Na ty reagovaly sledovanější 10-leté Treasuries růstem, čímž poslaly výnosy níže poprvé za posledních 5 dní na 3,692 %. Zmírnily se tak obavy z nárůstu úrokových sazeb a zvýšení nákladů na financování hypoték a dalších spotřebitelských půjček.
Nejvíce se dařilo bankovním titulům (3 %) a producentům komodit ( 3,15 %), poté co se cena ropy vyšplhala nad 65 USD/barel v reakci na výrazný pokles US zásob černého zlata za minulý týden. Ty klesly o 5,4 mln. barelů, zatímco se čekal pokles pouze o 150 tis. barelů.
Zajímavý vývoj zaznamenaly akcie automobilky GM. Ty po zprávě o dohodě mezi firmou a věřiteli o výměně dluhu za akcie nejdříve zamířily silně nahoru ( 23 %) za rekordních objemů, aby však v závěru oslabily o necelé 3 %, když bankrot se společnosti zřejmě nevyhne. Po horších datech ze stavebního sektoru oslabovaly akcie stavebních společností v čele s Pulte Homes (-8 %). Index DJIA zavřel růstem o 1,25 %, technologický Nasdaq přidal 1,2 % a index S&P 500 1,54 %.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavřel úterní seanci korekcí o -0,57%.
16.06. 22:15 Fio - Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci na zelené nule
16.06. 18:04 Fio - Americké indexy zahajují seanci v zeleném
16.06. 16:31 Fio - Americké futures kontrakty stagnují
16.06. 14:43 Fio - USA: Započatá výstavba v květnu klesla na 1 177 tis. při očekávání 1 430 tis
16.06. 14:39 Fio





