E.ON hodlá utratit více za obnovitelnou energii
Deník Financial Times Deutschland uvedl, že německý výrobce utilit, E.ON AG (EOAN), plánuje do roku 2011 vynaložit 8 mld. EUR na výrobu obnovitelné energie. To je o 2 mld. EUR více než společnost původně plánovala. Dle deníku, který citoval šéfa společnosti CEO Wulf Bernotata, má společnost postavit další solární parky v jižní Francii a do roku 2030 by mělo pocházet 36 % vyrobené energie z obnovitelných zdrojů, v porovnání s 13 % v loňském roce.
Akcie EOAN včera zavřely na 24,83 EUR.
Poslední zprávy
- Americké indexy zahajují seanci v zeleném
16.06. 16:31 Fio - Americké futures kontrakty stagnují
16.06. 14:43 Fio - USA: Započatá výstavba v květnu klesla na 1 177 tis. při očekávání 1 430 tis
16.06. 14:39 Fio - USA: Index importních cen v květnu vzrostl o 6,7 %, index exportních cen o 11,2 %
16.06. 14:38 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,80
16.06. 13:35 Fio





