Kukuřice-největší růst za 6 měsíců
Kukuřice v průběhu včerejšího obchodování na Chicago Board of Trade zažila největší růst za posledních 6 měsíců, přičemž prosincový kontrakt posílil o 19,5 centu (6,1 procenta) na 3,3875 dolaru za bušl. Příčinou jsou spekulace, že američtí farmáři oseli menší plochu. USDA k 30. červnu odhadovala, že osetá plocha dosáhne 87 milionů akrů, což je o 1,2% více oproti předchozímu roku. Tim Hannagan ze společnosti Alaron Trading řekl, že díky vlhkému a chladnému počasí v květnu a červnu zasadili farmáři méně kukuřice. Předpověď počasí navíc kukuřici pro příští dny nepřeje, protože teploty budou abnormálně nízké. Za růstem komodity stály i zprávy z Argentiny, která je druhým největším exportérem kukuřice na světě. Tamní produkce v sezóně 2008-2009 propadla na 12,5 milionu tun.
Poslední zprávy
- US indexy uzavírají v záporu
17.06. 22:08 Fio - Rozhodnutí FOMC (Fed) o sazbách
17.06. 20:01 Fio - Americké indexy mírně rostou
17.06. 18:14 Fio - Německé akcie uprostřed týdne stagnovaly
17.06. 17:55 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. červnu klesly o 8 263 tis. barelů
17.06. 16:32 Fio





