Středoevropské trhy v zeleném
Akciové trhy ve střední Evropě se během dopoledního obchodování nacházejí v zeleném. Maďarský index BUX roste o 1 % na 16 650b., když index táhnou nahoru akcie OTP ( 1,6 %), Gedeon Richter ( 1,5 %) nebo MOL. Nejvíce přidávají akcie EGIS, které posilují přes 2 %. Index WIG20 přidává 0,78 % na 2 056b., v čele růstu jsou akcie bankovních titulů Pekao ( 2,7 %), PKO ( 1 %) a výrobce mědi KGHM ( 0,62 %). Farmaceutická firma Bioton roste o 3,3 %. Nejvíce oslabují akcie telekomunikační společnosti TPS (-1,9 %).
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v pátek posilovala
12.06. 18:03 Fio - USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červnu podle předběžných dat na 48,9 b.
12.06. 16:02 Fio - Americké indexy se obchodují smíšeně, dnes začne obchodování s akciemi SpaceX
12.06. 16:00 Fio - Americké futures kontrakty se obchodují v zelených číslech
12.06. 14:47 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,1 %), ropa (-3,72 %) a zlato (+2,86 %)
12.06. 13:57 Fio





