Sony bojuje so slabým dopytom
Japonská spoločnosť Sony (6758 JP), ktorá vyrába spotrebnú elektroniku, dnes uviedla, že v uplynulom štvrťroku dosiahla stratu 37,1 miliardy JPY (390 miliónov USD). Analytici očakávali ešte hlbšiu stratu na úrovni 80 miliárd jenov. Divízia spotrebnej elektroniky a zariadení zaznamenala stratu 2 miliardy JPY, čo bolo spôsobené 27% prepadom tržieb a silnejším japonským jenom. Spoločnosti sa vôbec nedarilo predávať hernú konzolu PlayStation 3, keď ich predala o 31% menej ako pred rokom. Sony potvrdila svoj celoročný výhľad straty na úrovni 120 miliárd jenov. Cena akcií dnes v Tokyu zavrela na hodnote 2505 jenov, čo je o 30 percent viac ako na začiatku roka.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





