Argentína čelí nedostatku mäsa
Arturo Llavallol, prezident International Meat Secretariat, dnes uviedol, že Argentína, najväčší spotrebiteľ mäsa na svete, pravdepodobne začne po dvojročnej prestávke dovážať hovädzie mäso. Príčinou je zníženie stavu stád v dôsledku nadpriemerného sucha. Podľa vládnych údajov sa od roku 2006 zmenšili stáda až o 7 percent. Naproti tomu ročná spotreba na človeka sa tu za rovnaké obdobie zvýšila z 60 kg na osobu na 70 kilogramov. Októbrový kontrakt hovädzieho mäsa dnes na Chicago Mercantile Exchange posilňuje o jedno percento na 88,78 centa za libru.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





