Středoevropský region v zeleném
Akcie ve střední Evropě posilují a největší zisky si připisuje burza ve Varšavě. Během ranního obchodování umazala páteční ztráty, a díky akciím bankovních domů (PEO 3,2 % PKO 3,3 %) a producentů základních materiálů (KGH 3,1 %), index WIG20 přidává 2,4 % na 2 413b. Akcie na parketu v Budapešti přerušují dvoudenní ztrátové seance a rostou zejména díky akciím OTP ( 2,1 %), Gedeon Richter (2,2 %) a Mol ( 1,2 %). Indexu BUX roste o 1,5 % na 21 436b.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v závěru obchodování v červených číslech
09.06. 17:38 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
09.06. 16:47 Fio - USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
09.06. 16:45 Fio - Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
09.06. 16:20 Fio - Primoco se vyjádřilo ke sporu s akcionářem ohledně změny stanov
09.06. 16:18 Fio





