CME s nižšími ztrátami
Podle CME se trhy, na kterých společnost působí, začínají zotavovat z recese. To se projevilo na meziročním růstu příjmů o 20 % na 178,2 ml. USD, analytici přitom očekávali pouze 163,6 ml. USD. Čistá ztráta společnosti byla proto oproti očekávání méně než poloviční - 21,1 ml. USD namísto konsensu 57,2 ml. USD. To se samozřejmě projevilo i na „zisku" na akcii, který činil -0,33 USD namísto -0,51 USD. Čistá ztráta z prvního kvartálu minulého roku činila 31,575 ml. USD.
CME předpokládá, že bude v letošním roce těžit ze zotavování reklamního trhu. Společnost v minulém roce uzavřela své ztrátové operace na trhu v Ukrajině a rozšířila své působení v Bulharsku. Kromě tohoto trhu působí v České republice, Rumunsku, Chorvatsku, Slovensku a Slovinsku. V prvním kvartále společnost splatila 24 ml. USD dluhu.
Analytici oslovení agenturou Bloomberg doporučují v 44% „kupovat", v 39 % „držet" a v 17 % „prodávat". Průměrná cílová cena je pak 396,7 Kč. Akcie společnosti CME (BAACETV) dnes očekávají otevření na 343,75 Kč.
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Asijské akcie přerušily čtyřdenní sérii poklesů
21.05. 08:42 Fio - Evropské futures kontrakty mírně oslabují
21.05. 08:36 Fio - Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (napříč regiony), spotřebitelská důvěra (eurozóna)
21.05. 08:10 Fio - Zámořské akcie uzavřely v zelených číslech
20.05. 22:09 Fio - Frankfurtská burza uzavřela obchodní den v zeleném
20.05. 18:02 Fio





