Cena kukuřice se vydala směrem vzhůru
Deštivé počasí na severu a západě Spojených států letos zpozdilo zasetí kukuřice, navíc může dojít k zaplavení 3 milionů akrů ve státě Louisiana. Pokud nedojde k osetí kukuřice, podle Williama Adamsa, manažera Resilience AG, bude nevyužitá plocha použita pro sojové boby.
O kukuřici má zájem hlavně Čína, která je jejím druhým největším spotřebitelem. Její dovozy kukuřice by se letos podle singapurské Aisling Analytics mohly vyšplhat až na rekordních 10 ml. tun.
Červencový kontrakt na kukuřici (ZCN1) se dnes vydává o 0,96 % výše na 6,87 USD za bušl. Za poslední tři týdny však odepsal více než 10 %.
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Asijské akcie na začátku měsíce klesají, Index MSCI Asia Pacific -0,6 %
03.08. 09:05 Fio - Evropské futures kontrakty posilují
03.08. 08:48 Fio - Erste: Mediobanca zvyšuje cílovou cenu na 133 EUR při zachování doporučení „outperform“
03.08. 08:44 Fio - CTP: Goldman Sachs snižuje cílovou cenu na 24,2 EUR při stálém doporučení „buy“
03.08. 08:43 Fio - Komerční banka: Citi zvyšuje cílovou cenu na 1 062 Kč při zachování doporučení „neutral“
03.08. 08:43 Fio





