Německé banky největším držitelem řeckých bondů
Jejich celková hodnota dosahuje 22,7 mld. USD (15,5 mld. EUR).
Francouzské banky jsou na druhém místě s 15 mld. USD (10,3 mld. EUR). Jejich expozice je však výrazně vyšší (56,7 mld. USD/38,8 mld. EUR) při zahrnutí úvěrů firmám a domácnostem z jejich lokálních poboček. Němci v Řecku žádné přímé zastoupení nemají.
Dle BIS dosahovala celkový hodnota řeckých vládních dluhopisů v bankovních rozvahách 54,2 mld. USD (37,1 mld. EUR). Evropské banky vlastnily 96 % a samotné Německo a Francie 69 %.
Právě výrazná expozice francouzských a německých bank vůči řeckému státu je některými považována za hlavní důvod, proč Eurozóna poskytla krachující středomořské zemi pomoc.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Pražská burza zahajuje obchodování poklesem
28.07. 09:43 Fio - Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, Mercedes-Benz posiluje po výsledcích
28.07. 09:38 Fio - Asijsko-pacifické trhy převážně oslabily, jihokorejský Kospi propadl o více než 10 %
28.07. 09:19 Fio - Evropské futures mírně oslabují, DAX se drží těsně nad nulou
28.07. 08:38 Fio - Očekávané události: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board, velkoobchodní zásoby (USA)
28.07. 08:10 Fio





