Audi rozšiřuje výrobu, ale na jak dlouho?
Své o tom ví dceřinná společnost Volkswagenu (VOW3), automobilka Audi, které musí kvůli spotřebitelům hladových po jejích automobilech neustále rozšiřovat výrobní kapacitu. Ta se jen u vlajkového modelu A8 zvýšila o 57 %.
Vedoucí továren předpokládají, že poptávka po jejich výrobcích se bude rychle zvyšovat i během příštího roku a to i přes rozšiřující se obavy z nastupující recese. Automobilová produkce se má tento rok v Audi zvýšit o 21 % na rekordních 260 tisíc vozů. Analytici však očekávají, že s nízkou spotřebitelskou důvěrou v USA a dluhovou krizí v Evropě i naplno běžící německé automobilky nakonec během příštího roku pocítí hospodářské zpomalení na svých výsledcích. Automobilový trh by dle některých mohl v roce 2012 dokonce stagnovat.
Výrobci luxusních vozů jako je Audi by však mohli být proti těmto vlivům dostatečně chráněni svými zákazníky, kteří mají dostatek peněz na utrácení i v nepříznivé hospodářské situaci.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,66 %), ropa (-1,19 %), měď (-1,17 %)
19.05. 12:28 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29
19.05. 12:28 Fio - Eurozóna: Přebytek obchodní bilance v březnu klesl na 3,5 mld. EUR
19.05. 12:26 Fio - Google a Blackstone vytvořily společný podnik za účelem vybudování nového TPU cloudu
19.05. 10:02 Fio - Frankfurtská burza otevírá dnešní obchodování růstem
19.05. 09:38 Fio





