Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 23.7.2019 21:48
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze PHILIP MORRIS ČR

1

PHILIP MORRIS ČR:  Nárok na dividendu

Tak prý to jde. Pokud na BCPP třeba nyní koupíte ČEZ a po ex-date na BCPP prodáte na RMS ještě za vysokou cenu, tak tu dividendu dostanete, protože se to řídí tím, kde jste byli vlastníkem akcie a to bylo na BCPP.
Co nefunguje je ten druhý případ, který tu někdo zmiňoval a to tento:
Pokud po ex-date klesne cena akcie o divi (či víc) na BCPP a vy jí koupíte se záměrem jí draze prodat ještě na RMS, kde ex-date bude později, tak to nefunguje právě z důvodu vypořádání obchodu na BCPP T+2, jak tu někdo zmínil.
Jsou to tedy dva odlišné případy, tak je mezi sebou neplést.
Takže ten první případ opravdu funguje, jako tiskárna na peníze.
Nechápu, k čemu tohle fórum je, když tuhle základní věc provozují stovky/tisíce obchodníků a tady to nikdo není ochotný sdělit :(
Znovu zdůrazňuji, na BCPP musíte tu akcii koupit dostatečně předem.
Čili teď např. koupíte Monetu za 80 Kč na BCPP. 29.4. je ex-date a vy musíte držet. 30.4. v úterý klesne cena na BCPP minimálně o těch 6 Kč dividendy. Vy ale prodáte na RMS, kde se cena ještě bude držet na 80 !!!
To je co? Aspoň poděkujte, že jsem vám vydělal miliony :)

PHILIP MORRIS ČR:  Nárok na dividendu

No a RMS to vypořádá hned, takže na seznamu rozhodného dne nebudu a taky nic nedostanu......jen to prodám vysoko. To mužu prodat po divi,až se to vrátí,teda některé,někdy.

PHILIP MORRIS ČR:  Nárok na dividendu

delas si srandu? kdo by ti mel dekovat za takove nesmyslne blbosti? kolikrat jsi to uz udelal? tomu, kdo ti rekl, ze to jde bys mel dat facku, ze te takto mystifikuje.. tak se spolecne zamyslime .. rekneme, ze spolecnost vydala jednu akcii, ktera se obchoduje na ceskem trhu, tys ji v prubehu roku koupil na BCPP a mas ji na svem uctu v CDCP, bomba, hura, hned v ex-date BCPP ji prodas na RMS(diky tomu se ti jeste ten den odepise z uctu v CDCP kvuli vyporadani T+0 na RMS) a vlastni ji nekdo jiny, ktery dostane divi diky tomu, ze ji koupil pres RMS pred ex-date na RMS, cili ji ma zapsanou v CDCP nejpozdeji v rozhodny den.. to co ti tady nedochazi je, ze rozhodny den je pro obe burzy jen jeden jediny a ten se vztahuje k vlastnictvi v CDCP, v tento rozhodny den se udela seznam lidi, kteri vlastni kacie v CDCP a tito lide dostanou dividendu, to ze ex-date je na BCPP a RMS rozdilny je diky vyporadani na dane burze, ale rozhodny den je pro oba trhy stejny a ridi se vlastnenim akcii dle uctu v CDCP. jinak v nasem pripade, kterym jsem zacal, kldybys chtel divi i ty, musela by spolecnost zaplatit divi za 2 akcie, tobe a cloveku, ktery si ji od tebe koupil na RMS, coz prece nelze, kdyz se na trhu pohybuje jedina akcie, ze? tadaaa, uz je to snad jasnejsi.. kroutim hlavou, ze to jeste v dnesni dobe nekdo resi, kdyz se to da dohledat vsude mozne...

1

Diskuze PHILIP MORRIS ČR Vlákno