Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 15.8.2022 0:24
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

kocan
1 2 117

KOMERČNÍ BANKA:  Amnesty International ustupuje.

Obchodníci nejsou lidumilové... no a je to jako se vším,na to jejich zboží se vykašlat.
Jenže tady vede cesta jen přes jádro.Ale říkejte to kancléřovi nebo Lejnové.nebo taky Makarónovi,aby s těmi opravami pohli. Vždyť se ani netají tím,""že se toho musí využít k prosazení greendealu"". Rozumějte k donucení lidí,aby si postavili soláry.Europiráti a ten jeden lidovec se s tím taky ani netajili.Jenže volby se blíží.
Němec kalkuluje,že padne Putin a všechno se svede na něj,jako oni na Hitlera.
Jenže se tam škrábe k moci Medvěděv.Ví ,co na rusy platí -vyhrožování druhým atomovkou,raketami na jaderky-jakoby oni je neměli.A Putin plyn pálí..

KOMERČNÍ BANKA:  Amnesty International ustupuje.

Fascinuje mě ,jak to honem pětikolka prodává,naposled Pekařová. Ale terminál pojede až v září,cestu plynu teprve budují(kupují).Ale to všechno dělá-platí Čez,kterému chtějí vzít peníze. Nakonec ani o ten terminál nebyl takový zájem. A kde je právě ten plyn a kde jsou tankery?Už teď pan Kovanda řekl,že plyn,který slavně nakoupili je mnoha domácnostem finančně nedostupný. A němec rejžuje a nakonec si v říjnu pustí Nord 2 a bude v pohodě.

KOMERČNÍ BANKA:  MONETA

Už delší dobu jako komunisty honěnej přemýšlím,že je škoda že se komunisti nedostali do sněmovny-až to vlastně řekl p.Kovanda:

https://echo24.cz/a/Si8hw/ratingova-agentura-moodys-varuje-fialovu-vladu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

""V pátek pozdě večer, po zavření burz, mezinárodní finanční komunita zdvihla varovný prst vstříc Fialově vládě. Vzkaz světově významné ratingové agentury Moody’s se dá přeložit následovně. Hrozí vám fatální plynová krize, máte před sebou těžká léta, tak začněte aspoň dávat do pořádku své veřejné finance, ať nejste tak zranitelní. A nevykrádejte program komunistů, tím investory jen odradíte.""

Takže podle mě by totiž pětikolka mluvila ve sněmovně vlastně stejnou řečí jako komanči.
A jak je vidět,nejsem sám,kdo si toho všiml.

Takže být tam komouši,tak tam většina pětikolky nemá ani co mluvit a měli by si přesednout.

KOMERČNÍ BANKA:  MONETA

V tom čezu máš chybu,nebo skrytý úmysl? Oficiálně zestátňovat.Jenže příklad:
Vláda nemá peníze,tak si pro ně dojde do čezu a pak vlastně z toho vyplatí minority??
Management Mostecké uhelné zadržoval zisky,půjčil si na koupi-vyvlastnění a když firmu získal,tak z té hotovosti(zisku) splatil půjčené peníze.
Že by to vláda odkoukala? Co na tom,že v západních demokraciích je tento postup trestný a
dotyční jsou tam souzeni.
Tady budou lemplové a povaleči vládě tleskat,kdyby s akcionáři čezu vyběhla.(nebo bank)
Je to podobné,jako když při kolektivizaci soudruzi odvedli sedlákúm nejlepší dojnice a pole jim vyměnili za neobdělatelný úhor.

Jak mě tuhle zamrazilo,Když pan Singer v televizi řekl,že akcionáře nikdo nenutil,aby akcie kupovali!! V kterépak bance v dozorčí radě sedí? A nebyl coby guvernér ČNB ve střetu zájmů.

(Dne 23. května 2017 byl zvolen místopředsedou dozorčí rady Moneta Money Bank.)

KOMERČNÍ BANKA:  MONETA

Tedy čez mám,ale už nezvyšuju.
Ekonomové však tu daň nazývají výpalným. no to bude kredit ČR,kde si vláda leze do soukromí,jako by to bylo jejich. Horší jak komunisti,vlastně učitelé.

KOMERČNÍ BANKA:  MONETA

| joesnok: A místo čezu jsem nabral e-on. Tak tam snad taky na válečnou daň nesahnou.

KOMERČNÍ BANKA:  MONETA

Taky čekám, kdy nám banky vyplatí tu zadrženou dividendu v r.20. Nebo čekaj až se na ně pětikolka vrhne je vykrást? Vidím,že vládnoucí nebudou mít nikdy dost peněz, vždycky to rozhází ve jménu populismu a vidině znovuzvolení ke korytům.

KOMERČNÍ BANKA:  MONETAMoneta Money Bank: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 109 Kč a ponechává investiční doporučení ""buy"".

Není to nějaký divný, jako že analyzují-nejsou to oni,kdo vstoupil do banky převzetím Pedruse?

Petrus Advisers ve svém prohlášení uvádí, že se dohodla na prodeji akcií Moneta Money Bank skupině J&T Finance Group. Další podmínky transakce společnost nezveřejnila a ponechá si menšinový podíl.

Jak to číst?
Hejtujou to ,aby minority nenechávaly pod cenou a Tykač to měl těžší? Jsou Mythessa Holdings Limited (Kypr)?
Čert aby se v tom vyznal.

ČEZ:  ČEZ-pro veselejší den.

Evropská rarita. Na Trutnovsku řádí zdivočelé stádo hovězího dobytka. (Dnes 14:30 – Trutnov,Vladislav Prouza, Právo

Nevíte,kam to jela část vlády na dovolenou? :)

ČEZ:  ČEZ - už ani kačku béčkovýmu herci

Radiožurnál:
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) vyloučil, že by vláda zavedla sektorovou daň pro některá odvětví.
CNN Prima NEWS:-/echo24.cz/
Vážně zvažujeme zavedení takzvané válečné daně, která by znamenala mimořádné zdanění neočekávaného zisku. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Taky máme béčkové herce. A to jsem přemýšlel,proč se zaseknul Čez.
Holt=Geopolitiku a investovaní neradno oddělovat.(Leoš Strnad, CYRRUS)

KOMERČNÍ BANKA:  Proč tolik vypil?

"" v jedné bance v západní Evropě""
A proč nenapíšou ve které, tj která nás ovládá a otravuje? To je jak za bolševika,co se nehodí,to neřeknem. Oni totiž ti(naši přátelé),co maj přístup k sobě po moři,nemaj vůbec žádný soucit se suchozemci a pálí je ten ropovod,protože nemůžou být žábou na prameni a ovládat ostatní.

ČEZ:  ČEZ - už ani kačku béčkovýmu herci

Moc bych těm ukrajincům nevěřil.Jako uměli zavřít tu větev plynu,ikdyž se tam nebojovalo a produktovody a elektrárny se všeobecně používají jako bezpečná místa před raketami.
Dobrý je ten tah těch,co nabídli,že zaplatí trazit UKčkům sami.Aby si pan Zelenský nenaběhl-víme,jak brojil proti Nordům 1-2, protože by přišel o tyhle poplatky. Dokonce chtěl ""náhradu za ušlý zisk"".Pokud jsou na vině opravdu oni,tak se musí Putin jen smát a nerozhodným Měmcům vlastně legitimovat spuštění N2.

Metals:  Ropa nět

Z toho by plynulo, že by mělo jít PKN dolů,sice trochu jo ,ale nic moc.

ČEZ:  předzvěst danění nadzisku

Jentaku,nesleduji jen mamon. Investuji i do firmy,která bude stavět jaderku a dividendu od ní třeba nikdy neuvidím.Investuji i pro pobavení,jako hraní rulety.
Se druhým odstavcem jde jen souhlasit.
A plyn jsem chtěl používat až od letošního roku,a nakonec z toho nic nebude.
Dokážeš si představit,že pojede vyjednávat plyn p.Kovář, co zlikvidoval pomník Koněva, nebo p.Pekarová,co nabádala k vyhnání Orbána,že sehnal plyn z Ruska? Oba TOP-09?
Ale taky vládní strana. Brání nám ti ,co si občané zvolili.
My nemáme v rusku ponmíky? A taky nejsou třeba ideově oblíbené-co je to mstít se na pomnících? A zrovna tu jeden hrabou ze země,(i když se tím zhorší samozásobení masem)a co se tam pak postavilo,se už stejně nesmaže.
Když tu předhazuješ tu mouku- za co může burza? Když cena pšenice je stejné výši jako před únorem,ale čeští sedláci prodávají (nebo chtějí) za jednou tolik?

ČEZ:  předzvěst danění nadzisku

Jentak: To pak ale recipročně platí: My Němci máme plynu sami málo a všechno ,co je v našich trubkách si spotřebují naši lidi a naše elektrárny a nic cizákům nepustíme.
No to se pak může Síkela s Fialou a spol.u toho odpařovače leda jen fotit.
A paní Pekarová s tím svým TOP stranickým kácečem pomníků může vyrazit schánět plyn.
Neboť jak řekl nejmenovaný pirátský europoslanec,politik ,který nezajistí obyvatelům plyn by měl odstoupit,nebo bychom ho měli odvolat.
Pokud tedy nechápeš,že kdyby najela polovina odstavených Německách a Francouzkých reaktorů tak by cena elektřiny byla jinde. Ono taky kdyby byla naše elektřina dopředu skoupena našimi operátory -(Písaříky a j.) tak by na burze nebyla.
A už vůbec nemůžu pochopit, jak můžeš na burzovní diskusi navrhovat opuštění burzy.To by taky mohlo platit,ať češi opustí trhy a burzy.

ČEZ:  předzvěst danění nadzisku

leopitinsky: Koho tady sprostě urážíš a napadáš?Co jsi za člověka? Tak p.Pošarová z SPD toto prezentovala 31.7. v pořadu Partie PLUS. a p.Balaštíková z ANO na tom samém osobně o týden dřív-24.7. Tak co napadáš a urážíš po bolševicku? Jejich rétorika je podobná K. Gottvaldovi!! Zatímco té z ano je to podobné svému šéfovi,u té z SPD se divím,co si to Okamura do hnutí vzal za papouškující neokomunistku a pol.turistku.
Pro ty co by nejraději znárodnili energetiku jako ve Francii kde mají cca 80%? Tak péčí státu je schopno provozu jen 26 ze svých 57 jaderných reaktorů !! A ti by tu chtěli něco stavět?
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/francii-chybi-vlastni-elektrina-v-zime-hrozi-blackouty-40405084
Takže to je i to,proč je elektřina tak drahá -protože ji není dost!

ČEZ:  předzvěst danění nadzisku

deal: Ono i zestátnění ""Francouzkou cestou""by bylo možné .A na Francii se odvolávají.Ale to se nelíbí politikům,zejména pětikolky a Satanjurovi.Protože by cena na burze vystoupala na 1400-1600Kč.(Už teď ji vykřikováním sráží.A slyšel jsem, že už byli ze zahraničí upozorněni na nepřípustnou manipulaci.)
A to přece akcionářům nedá!! No nejsou to neokomunisti,co se dostali k moci.?
Všechno je to lež,proč můžou v Polsku stavět a přitom stát možná nemá ani 40%??
Podle mě stejně nic stavět nebudou,jenom potřebují peníze,aby si koupili voliče,pak aby měli na platy a rozkrádání státní kasy na nehorázné příspěvky do stranickách kasiček.
To by jim asi bylo dosaženim dluhové brzdy bylo zákonně zastaveno, a to oni nedopustí!!

ČEZ:  předzvěst danění nadzisku

Ohrazuji se proti tomu,koupit za zlomek ceny: Čez prošel kuponovou privatizací,šlo získat minimálně 352akcií. Docela dost lidí z toho mohlo mít ""podklad"" na zlevnění energie.
To,že to prodali a jeli se válet k moři a teď fňukaj,je jejich socanské myšlení a problém. takže v zahraničí to nemuselo být.
Tohle ""zahraniční"" a drobní akcionáři nás budou arbitrovat je jen manipulace a výmluva,
že to nejde.Jenom lži,lži a nic jiného.Zahraniční firmy se taky modernizují ,dělají akvizice a křičí tam snad akcionáři? Ani u soudu by to neprošlo.To zdanění ,""výpalné"",sebrání hotovosti retro je něco jiného.Rovněž tak ty návody neomarxistek Balaštíkové(ANO) a Pošarové(SPD),jak stažením z burzy je ""donutit"" akcie prodat,může být -pokud to udělá stát-důvod k arbitráži o ochraně investic.Vzpomeňme na NOVU.
Proto chytrý p .Skopeček říká: Vytáhněme si peníze prostřednictvím dividend.

ČEZ:  předzvěst danění nadzisku

Přesto si myslím,že stát nemá co lízt do čezu pro peníze,jak do své kasičky. A to už to udělal při koupi kapacity v tom plynovém terminálu.a chlubí se,jak vláda ""zajistila"".
Ono čez prodej patrně nijak velké zisky nemá.Ty má čez výroba. A tam taky měly zůstat a pokud jsou tak velké ,tak z nich postavit na S. moravě tu malou jadernou elektrárnu,jak jsem na ně odkazoval. Pak by mohli odstavit Dětmarovice,které čoudí,nejsou buhvíjak ekonomické a stejně jsou na č.uhlí,které má skončit,a taktéž by to zbytkovým teplem vytápělo Ostravu. V tom bych jako akcionář viděl smysl.
Stavět blok u Dukovan, a les chladicích věží má smysl?
Chladicí věže vlastně ničí energii-já taky doma nepoužívám světla se stínidlem,páč světlo má svítit a ne se stínit.

KOMERČNÍ BANKA:  krademe krademe jako správní češi

To je zvláštní svět.právě před týdnem tu někdo dával odkaz ,jak Čr bude v Egyptě i stavět jaderku. No tak to je právě ona dodavatelská firma armatur pro ruské jaderky.A ono to patří-nepatří sankcionovanému oligarchovi.
Dost nechápu,jak se tady mohli zmocnit tolika firem, nebyli to čeští kolaboranti?

Taky by mě zajímalo,jak si ta firma povede,když je zjevně výroba velmi náročná na plyn-to by se pak rus staral,aby byl plyn a výroba mohla jet,když jsou zakázky.
Opak je,jestli si hrubé výrobky nenechávají lít v ČKD.

1 2 117

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+0,721 261,7312.08.22
RMnahoru+0,17470,5212.08.22
DJIAnahoru+1,2733 761,0513.08.22
NASDAQnahoru+2,0913 047,1912.08.22
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,7413 795,8512.08.22


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz