Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 6.5.2021 23:59
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze MONETA MONEY BANK

1

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Dosud jsem si myslel, že PPF se chce zbavit svého nevydělávajícího byznysu, ale oni chtějí Monetu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-sef-ppf-kellnerova-smrt-nas-neohrozi-chceme-naplnit-jeho-odkaz-149904#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Oj4RNbE5aO2-202104081508&dop_id=149904&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Asi tu nečteš diskuzi.Ani to nesleduješ,páč na konci transakce jasně je napsáno,že to bude AIR,protože je to sexy. No já myslím, že taky může plno zásadových klientů odejít.
Mění se velké objemy akcií Monety ,kdo to asi skupuje,nelze sehnat seznam akcionářů aktuální.
A p. Spurný může být najednou v jiné pozici.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

S tím sledováním máš pravdu. Bral jsem Monetu jako divi akcii, kterou není třeba sledovat a přináší výdělek. Mám ji již od začátku a roky tomu tak bylo a myslel jsem si, že i bude. Již jednou jsem znervozněl, při prvním pokusu PK koupit Monetu a tehdy se Spurný zachoval správně. Tak jsem si myslel, že to bude již napořád - a není. Z Monety mi přišel výpis akcionářů s podílem nad 1 procento a PPF má necelých 10%. Tak to snad i tentokrát přečkáme a divi budou chodit dále.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Na seznamu je Tanemo/PPF/ 10%, ale to není pravda, to jsou koupené-nebo už část z 27% přislíbených odkupem? Je třeba počítat i s tím,že nad 50% získaj.
Začínám si myslet, že Kellner byl vlastně ten hodný,šlo o jeho jméno. Z odkazovaného čl.vyplývá,že to vlastně vede teď bývalý šéf ČP,takže on tehdy ukradl fond ""Zdraví"" a s námi se nevyrovnal.
Spolu s fin. ředitelkou asi budou horší a kredit slušnosti jim nic neříká.
Ale to je pro banku velice důležité.
Ivestičně na tom jsme stejně,ale já se o divi obávám.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

To je to, čeho já se bojím. Ovládnout - z peněz Monety (divi)zaplatit koupi. To už tady bylo - OKD atd. No snad Spurný uplatní rozum a sníží své ambice. Stejně by bylo zajímavé se dovědět, jak měl na tom spojení profitovat.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

To už se tu psalo.Spurný-ocenění nejlepšího bankéře. Ambice ovládat největší banku- tedy té spojené.
Nevím na co spojovat dvoje stejné,je to jen sečtení klientů,ale ti mohou odejít taky jinam,když nebudou být spojováni s Home -kredit.
Vidíme ,co udělali studenti Karlovky ,Když chtěl r.Zima vzít dar od nich.Aby nebyl trapas,tak p.Kellner couvl.
Lichvářství do seriozní banky nepatří.
Spíš by to měl zablokovat úřad pro hosp. soutěž.Od ČNB se nic nedá čekat.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky


Bartoníček: ""Předpokládáme, že skupina dědiců je známá a definovaná a další věci kolem dědického řízení a s tím souvisejících procesů je výsostná věc rodiny,"" Jinak také zástupcem rodiny v PPF mohl stát partner Kellnerovy dcery Anny Kellnerové, miliardář Daniel Křetínský.
Z historie PPF :
V době před začátkem první vlny kuponové privatizace měla prvotní parta ( z níž se skupina PPF v dalších letech vyvinula) kapitál jen v řádu jednotek milionů korun a svou činnost včetně výplat financovala (na tu dobu)z obří půjčky poskytnuté z kasy státního podniku Sklo Union Teplice.
Bartoníček, jen jako „další představitel PPF“, tehdy pouze doplňoval hlavní sdělení Petra Kellnera o vyhlášení soutěže, v níž každý sedmý z těch, kdo své „investiční body“ svěří PPF, vyhraje nejméně tisícovku. Hlavní cena tehdy byla milion korun, tedy šestina kapitálu PPF...!


VH Monety by o navrhovaném spojení s aktivy PPF mohla hlasovat v květnu nebo v červnu
momentální stav:
- společnost Tanemo ze skupiny PPF nahlásila 10% podíl v Monetě v souladu s očekáváním

- nově nahlásil 3% podíl v Monetě i investor z Kajmanských ostrovů, který se zabývá investicemi do speciálních situací

- už dříve nahlásil zvýšení svého podílu v Monetě ze 3% na 5% aktivistický investor Petrus Advisers, který byl proti navrhovanému spojení

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Co řekl Kellner, to bylo Svaté (asi jako Stalin chtěl po Kurčatovovi, když mu ukazoval AB - a vysvětloval kritické množství, aby z toho udělali bomby dvě, a žádné diskuse). Štefunka za původně špatnou koupi Telefonicy vyhodil (než bez diskuse nařídil rozdělit) a pak mu byl vděčný.

A že by Kellner byl hodný (i když nevím jak ostatní, nemluvě o jeho dědicích) - za jeho charisma hovoří minulost (příspěvek uveřejněný na internetu):

Nejlepší projekt PK z hlediska ziskovosti (a nejhorší z hlediska lidskosti - právně podložená lichva ) byl HomeCredit - specializovaný na drobné půjčky. Zneužíval špatně nastaveného právního prostředí — pověstného Klausova „úprku před právníky“ — a začal ve velkém bohatnout na predátorském úvěrování sociálně zranitelných lidí. Jak to vypadalo, popsal výmluvně jeden sociální pracovník: „Během své mnohaleté kariéry sociálního pracovníka jsem se s Petrem Kellnerem a jeho byznysem pravidelně a často setkával. Respektive s jeho oběťmi, s lidmi, ze kterých vytvořil dluhové otroky. Jeho byznys fungoval přesně tak, jak popisuje senátor Láska — půjčovat chudým lidem v nouzi nízké částky na vysoký úrok, následně je pomocí ‚spravedlivých‘ soukromých rozhodců brutálně sankcionovat a uvrhnout do dluhové pasti. Z jednoho takového klienta se dalo vydělat řádově víc peněz než za klienta perfektně splácejícího vysoké úroky. Pamatuju si rodinu samoživitelky paní Jany, která si od Kellnera půjčila tři tisíce a potom zaplatila splátku o den později. Byl to její konec, přišla o všechno, kvůli exekuci ji nezbylo na nájem, děti skončily v ústavu, ona na ulici, zadlužená do konce života. Pamatuju na pana Jardu, který si od Kellnera půjčil, aby měl z čeho zaplatit nedoplatek na elektřinu. Půjčku perfektně splácel, myslel že už má splaceno, ale byla tam ještě poslední splátka, kterou neposlal. Z poslední splátky za pár stovek, vytvořili Kellnerovi rozhodci astronomický dluh. Dluhového otroka Jardu opustila manželka, utekla s dětma, Jarda první bojoval, myslel, že to postupně splatí, ale dluh byl nastavený tak, že i když Kellnerovi posílal všechny peníze, které vydělal, dluh se nezmenšoval, ale rostl, Kellnerovi rozhodčí stanovili, že Jardovi má každý měsíc naskočit obrovské penále, úroky, sankční úroky, penále z penále atd. Jarda nezvládal život na ubytovně pro bezdomovce, když pochopil, že to nikdy nesplatí, zabil se.







když byl na malé v O2 a někdo tam vlaz, tak ho vyhodil, ať počká venku...

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Vždyť píšu, že spojením s HomeCredit vznikne banka s lichvářským kreditem.
nepíšu Moneta, protože v podstatě zanikne.
Obvykle jsou vedoucí ředitelé v patolízalosti všehoschopní,aby se udrželi v libosti majitele.
Kolik Kč už zadržuje Moneta na dividendách? P Jirásková řekla, že víc jak 80,- nedá. Mám problém, že přímé odkupové vyrovnání je dražší než vytěsnění.
Cetin je taky předmětem soudu o doplacení, bohožel nejsem účastník, ale už mluví o tom ,že ho vrátí na burzu.Nemá to spojitost?
Tato praktika,co se tu popisuje,používá autobazar AAA, i Česká Spořitelna.Nepochopil jsem ,proč je levnější zboží na půjčku,než platit cash. Počítaj s tím,že třeba jeden měsíc nedojde splátka,zabaví věc za nízkou cenu, klient nemá nic a ještě kolik měsíců-let splácí úvěr.pak se auto objeví opět v prodeji zas za skoro původní cenu na prodej.
Takový majetek ani férově nashromáždit nejde,když nejde o výrobu.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Tedy jak jste přišel na to že PPF je ve ztrátě????? Za druhé když jednají o fúzi tak asi Monetu chtějí proč by to jinak dělali :)))) Ale určitě jí či tomu co z toho vznikne nechtějí zavřít voči. :-D Já chápu pokřik malejch ale tím myslím mnohem větších malejch, než je většina z nás řád stovek mil, protože oni nebudou mít v tak velkém konglomerátu taková práva ale my maličcí v řádu mil až desítek mil, nám to může být jedno. Co se hlídání akcie jak někdo dole psal, no pokud chcete investovat na burze tak samozřejmě každej papír musíte hlídat i ten ""nejzázračnější"" papír může spadnout a obráceně, to není statickej trh :))

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

České dráhy si otevřely úvěry u tří bank, čerpat mohou víc jak osm miliard....
O tohle se měl p.Spurný starat a ne o nějaké slučování s lichvou..
Nevíte, kolik dává Raivka divi?

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Aktivistický akcionář Petrus Advisers, který drží v Moneta Money Bank přes 5 %, navrhuje valné hromadě, aby místo Miroslava Singera, kterému 24. dubna skončí funkční období, do dozorčí rady zvolila Nicolu Northway.

To by se mi líbilo,otázka je,jak dlouho by ji tam PPF strpělo. A on je tam Singer, no to se nedivím,že jde ČNB na ruku PPF.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

mmmm, sice jsem si nevšiml, že by tady někdo vyloženě psal že PPF je ve ztrátě, ale čistě jednoduchou logikou, která nelže:
PK byl největším, skoro 100% akcionářem, a když se jeho majetek v r. 2020 oproti r. 2019 zmenšil (mj. a před svou smrtí tj r.2021 dle Forbesu mj. tuším, že je to poprvé od roku 2008, co vypadl ze 100-vky nejbohatších lidí na planetě, mj. tuším, že je to poprvé od roku 2008), tak se PPF musela dostat do ztráty, nebo ne??

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Uvidíme co na to Spurný, a jaký měl motiv (zda ho ještě má?). Dle mého by to mohlo projít ta volba, když se spojí rozum všech akcionářů. Aktiva PPF jdou čím dál, tím více do kopru, takže rozumná Moneta je a krédo zní - nic společného s PPF (Kellnerovi se poslední dobou moc nedařilo, jeho zaveden= tvrdé výnosné praktiky na úrovni lichvy v Číně a zbytku světa asi v posledné době moc neprosperují)

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Kocane dobrý, jak píšeš, chce to co nejvíce se zůčastnit VH a hlasovat dle rozumu, co je nejlepší pro Monetu (a ne pro Spurného s PPF a krachujícím HOME a pomalu ubývající sexy AIR...)

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

PPF - to jsou kabrňáci!

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/home-credit-stahl-penize-z-ruska-dividenda-cinila-tri-ctvrte-miliardy-151166#dop_ab_variant=553410&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Milee1PR4HI-202104200319&dop_id=151166&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

kabrňáci jsou spíš autoři článku, kteří to celou dobu prezentujou jako úžasnej vejvar, jak PPF vydělává kde může co může, a teprv na konci zmíněj, že je to vlastně jak když plivne do rybníka oproti ztrátě z Číny :-)

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

... a že většina lidí vnímá jenom nadpisy nebo tak max první třetinu článku snad ani netřeba připomínat ;-)

1