Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 15.6.2021 7:49
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze MONETA MONEY BANK

1

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

z dokumentu pro VH 2021:

""...Představenstvo Banky se rozhodlo POZASTAVIT výplaty dividend a dozorčí rada se s tímto rozhodnutím ztotožnila. Zároveň bere na vědomí, že představenstvo Banky bude usilovat o jednání se zástupci odboru dohledu ČNB, aby posoudili a prodiskutovali možnosti výplaty dividend akcionářům v roce 2021.
V návaznosti na výsledek těchto jednání připraví představenstvo návrh na rozdělení zisku, který dozorčí rada posoudí a své vyjádření předá valné hromadě ke konečnému rozhodnutí. ...""

???
Nějak z toho nevyplývá, že předá ještě letos. :-(

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Asi bude potřeba spojení na VH co nejvíce akcionářů a schválit avizovanou divi a hlasovat pro výměnu Singera proti návrhům představenstva - rozum předpokládá spojení všech asi proti Tanemo.
PPF už není tak silná v kramflecích jak to prezentuje, vždyť PK vůbec poprvé od r. 2008 v tomto roce vypadl ze 100 nejbohatších lidí planety (všech letošních nej 100 zvětšilo o dost své bohatství, zatímco majetek PK se zmenšil, z čehož plyne, že PPF si už nestojí tak dobře - jak je to s AIR a Home a Zonky je vidět, že všechna aktiva PPF kromě bankovnictví prosperují velice dobře - viz O2 a Cetin). Cena Monety jde nahoru, doufejme, že se objeví více rozumných skupin, kteří se spojí a pošlou Spurného včetně SR i DR kam patří, tedy z kola ven (a nikoliv místo diví půjčky do spřízněných s PPF

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Jak může být VH ? To je dovoleno neomezený pořet lidí uvnitř? Nevím,že by byla divi pro letošek pozastavena, jen ji musí schválit.
Dnes zase změna majitelů cca 2mio.
Problém je ,že PPF koupilo hlavně od institucí,takže drobných s držením 40% to sotva .

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Také tomu Kocane nerozumím, termín VH už příští týden a žádná změna, jako by PPF vědělo, že se příští týden bude povolovat uvnitř do 100, a akcionáři nic moc tam nepříjdou (a další VH svolají, když budou lidé na dovolených?
PPF to chce rychle ošéfovat, aby si to odskoušelo - znovuzvolilo Singra, a kdo ví, zda nemá v úmyslu, že zartrhne divi a zjistí, zda jim to bude stačit na fúzi, či ještě budou muset zvedat cenu a navyšovat podíl (dle výsledků a PE se Moneta jeví suveréně nejlepší bankoou v ČR - asi nevýhodnější z bank investovat do této banky v ČR při současných cenách)

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Tohle je hodně naivní názor, my maličcí, kteří investujeme v řádu cca desítek mil, neovlivníme nic a na val hrom jsme do počtu ale ti velcí tam své advokáty prokuristy etc pošlou :))) takže výsledek bude stejný tak jako tak, jen jednou se pamatuji ale to je snad patnáct let u čezu tam to bylo šul nul a počítal se každej hlas nakonec jsme to my maličcí přetlačili na druhou stranu, ale to bylo jedinkrát co pamatuji a byla to spíš kuriozita, to tady nehrozí ani omylem :))))))

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Zaujala mě v článku informace, že prodělek sanovali zisky z telekomunikací a strojírenství.Proč ne jeden Home druhému? nebo daňové optimalizace? Jistěže pořebují hotovost ,vždyť koupili televizi CETV.
A o to jde,aby se do sanačního kolotoče nerozpouštěl zisk Monety.
Asi jako frantíci chtěli zatížít mínusovými aktivy komerčku,ale to uhlídala ČNB.
Stejně si myslím, že se do spojení měl vložit ÚHOS.

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Naprosty souhlas... Proto si musime hlidat svoje vynosy sami a trochu s nasi pozici pracovat. A vlastne taky proto jsem vcera uzavrel posledni pozice na CEZ a na MONETE... a uz jsem jen v hotovosti. Myslim si, ze vse dobre uz je ted zakompoonovane... kveten na krku:)... Proste zase pockam... drzim palce vsem.

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

Když jsem dividendář i kvůli daním, nemůžu zavřít pozice. Ale sedím na pro mě vysoké hotovosti, protože je vše na vrcholu a krev asi v nedohlenu.
Pandemie asi končí i já jsem očkován.

1