Evropské burzy klesají, ČEZ spadl kvůli dividendě
Hlavní akciové trhy dnes oslabují zhruba o 1 %. Na západoevropské akcie dnes dolehl růst výnosů španělských státních dluhopisů nebo vyšší než očekávaná nezaměstnanost v Německu. Nejvíce ztrácí finanční sektor, např. akcie Commerzbank kvůli vydání nových akcií ztrácí 6 % a britská Barclays kvůli vysoké pokutě za falšování úrokových sazeb padá dokonce o 12 %. Špatné zprávy z bankovního sektoru zasáhly také americké burzy. Přední investiční banka JPMorgan totiž oznámila, že její ztráta z obchodování s deriváty dosáhla 9 miliard dolarů, což je více, než se čekalo. V reakci na to na Wall Street klesají i akcie dalších velkých bank a oslabuje také většina ostatních odvětví.
Pražská burza dnes klesla o 0,6 %. Největší zásluhu na tom měly akcie ČEZ (-5,3 %), které se dnes poprvé obchodovaly bez práva na dividendu 45 Kč na akcii a logicky tak výrazně oslabily. Oproti včerejšku nakonec akcie ČEZ skončily slabší o 39 korun. Tento propad ovšem kompenzovaly zisky dalších velkých emisí, obzvláště VIG ( 2,7 %) a Erste Bank. Ve včerejší růstu pak pokračovaly akcie
Poslední zprávy
- Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio





