Měď oslabila
Měď obchodovaná na burze v Londýně oslabuje v reakci na spekulace o zpomalující se poptávce ze strany Číny, která je největším světovým spotřebitelem tohoto průmyslového kovu. Dalším důvodem jsou vysoké zásoby této komodity. Zásoby monitorované ... na burzách v Londýně, New Yorku a Šanghaji se v průběhu tohoto roku zvýšily o 41 procent. Tyto tři burzy v současné době skladují 218 793 tun mědi. Podle posledního reportu poklesl dovoz mědi do Číny o 38 procent. Za poklesem cen mědi stojí také zpomalení ekonomického růstu Spojených států, které jsou druhým největším spotřebitelem.
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





