Polská burza dnes ztrácela
Ztráty zaznamenala těžařská společnost KGHM (-2,85 %). Polský producent mědi a stříbra se dostává na sedmiměsíční minima, když si vysloužil snížené doporučení od UBS. Švýcarská investiční banka snížila doporučení na neutral z kupovat a cílovou cenu nastavila na 150 PLN z předchozích 202 PLN. Pro příští rok očekává UBS snížení dividendy KGHM na 9,6 PLN na akcii a od roku 2014 na 6,3 PLN. Majoritním vlastníkem firmy je stát, který vlastní 32 % akcií. Výsledky nad očekávání reportoval operátor TPSA, jehož akcie však smazaly počáteční zisky a končí 0,30 % v mínusu. Ztrácela také energetika PGE (-2,84 %) a plynárenská skupina PGNiG (-2,05 %). Slušné zisky si připsala Handlowy Bank (+2,13 %) a JSW (+2,51 %).
Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





