Cukr rostl počtvrté v řadě
Čtvrtou obchodní seanci v řadě včera posiloval cukr v New Yorku poté, co minulou středu jeho cena dosáhla dlouhodobých minim. Důvod pro včerejší růst je však poměrně překvapivý. Může za něj totiž pomalu pokračující osev kukuřice v USA. Tento fakt totiž zvýšil zájem o brazilskou úrodu kukuřice, následkem čehož došlo k zahlcení tamních přístavů a tím i zpoždění v expedici cukru do světa. Právě Brazílie patří vůbec mezi nejvýznamnější vývozce cukru na světě. Cukr č.11 včera na ICE Futures U.S. posílil o 0,9% na 17,60 centů za váhovou libru.
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





