Indie zvýší dovozní daň na zlato
Indie, která je největším spotřebitelem zlata na světě, zvýší daň z jeho importu. Tímto krokem chce omezit rekordní deficit běžného účtu a to v době, kdy organizace Word Gold Council předpovídá nejvyšší čtvrtletní poptávku po tomto kovu. Zmíněná daň by měla vzrůst ze 6 % na 8 %. Indická federace obchodníků s klenoty a drahokamy předpokládá, že import může díky tomu klesnout až o 20 procent. Předpokládá se, že ve druhém čtvrtletí bude dovoz zlata do Indie činit 300 až 400 tun.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





