Pražská burza zahájila nový týden poklesem
Pražská burza zahájila nový týden poklesem, index PX odepsal 0,6 %. Aktivita se soustředila opět do bankovních titulů. Zatímco Komerční banka se stabilní poptávkou dokonce posílila o 0,6 % na 4240 Kč. Erste Group po pátečním dosažení dvouletých maxim prošla mohutným výprodejem. Titul uzavřel na 669,3 Kč (-3,2 %), přičemž vídeňská závěrečná cena se dostala ještě o 7 Kč níže. Banky v Evropě obecně patřily k nejslabším sektorům, když odevzdaly 1,8 %. Vybírání zisků podpořily rostoucí výnosy na španělských a italských dluhopisech. Podíl špatných úvěrů ve Španělsku pak dosáhl nového historického maxima. Podobné ztráty také předvedly těžební společnosti, když se investoři obávají utažení měnové politiky v USA; ve středu bude nejsledovanější událostí záznam z posledního zasedání Fedu. NWR však před čtvrtečními výsledky zůstává nad hladinou 25 Kč. Goldman Sachs snížili cílovou cenu CME na 2,8 USD s doporučením prodat, titul tak ztratil 4 % (73,2 Kč). ČEZ uzavřel na 450 Kč.
Čtěte o investicích do ETF na http://www.penizenavic.cz/clanky/etf-jak-investovat-v-rozvijejicich-se-zemich
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





