Rusko snižuje své zásoby zlata
Ruská centrální banka prodávala zlato poprvé v letošním roce, když se v září zbavila 12 tisíc trojských uncí. Od počátku roku 2010 tvořily nákupy ruské banky 30 procent nákupů zlata mezi centrálními bankami. Centrální banky prodávaly zlato pravidelně do roku 2009. Od roku 2010 se pak staly čistými kupci. Tato změna byla způsobena centrálními bankami v rozvíjejících se trzích, které se potýkaly s rychle rostoucími devizovými rezervami, což vedlo k velkým obchodním přebytkům. Tento rok se situace opět změnila. Zpomalení ekonomického růstu způsobilo, že investoři zvýšili zájem o nákup aktiv v rozvinutých zemích a centrální banky na rozvíjejících se trzích používaly rezervy k podpoře hospodářství. Tím pádem docházelo k úbytku peněz na nákup zlata. Agentura Thomson Reuters odhaduje, že nákup zlata ze strany centrálních bank v letošním roce poklesne o 34 procent oproti předešlým dvěma rokům. Podle údajů MMF zvýšily centrální banky od letošního srpna nákup zlata o 6,2 milionů trojských uncí. V roce 2012 činilo navýšení zlata za stejné období 9,6 milionů trojských uncí. and#160;
Poslední zprávy
- Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio





