Ranní kafe BH Securities 18.4.2017 - Trhy opět rostou, soustředí se na výsledkovou sezónu
Po víkendovém neúspěšném testu rakety Severní Korey trhy v pondělí v lehkém obchodování posilovaly téměř o procento a volatilita výrazně poklesla. Křivka VIX futures je opět velice blízko své typické situaci kontanga. Severní Korea nicméně prohlásila, že během několika týdnů bude mít připraven další raketový test.
Do popředí se opět dostávají kvartální výsledky firem, které by měly trhy většinou příjemně překvapit díky zastavení růstu kurzu dolaru a zotavení cen ropy a komodit při stále silné poptávce spotřebitelů.
Ropa oslabovala poté, co americké statistiky ukázaly, že těžba ropy v květnu pravděpodobně rekordně vzroste. Česká koruna pokračuje ve velmi poklidném obchodování.
Klid v Evropě může narušit blížící se první kolo francouzských prezidentských voleb.
Z firem reportovaly silné výsledky United Airlines. Netflix naopak zklamal pomalejším růstem mezinárodních předplatných, než trhy očekávaly.
Tento týden čekáme například výsledky Goldman Sachs.
Poslední zprávy
- Pražská burza pokračovala v růstu, zbrojovka CSG po výsledcích +9,16 %
20.05. 16:42 Fio - Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 1Q 2026 a celoroční výhled
20.05. 15:50 Fio - Target zveřejnil porovnatelné tržby za 1Q výrazně nad odhady, varuje před náročným 2Q
20.05. 15:46 Fio - M2C zveřejnilo v rámci Start Day výsledky za 2025 a výhled
20.05. 14:59 Fio - Pilulka zveřejnila výsledky za rok 2025
20.05. 14:57 Fio





