Wall Street ve zkrácené seanci s mírnou ztrátou
Spojené státy ve čtvrtek oslavily Den díkůvzdání, neobchodovalo se a také páteční seance byla zkrácená - do našich 19:00. Obchodovalo se s nízkým objemem a Didier Anthamatten ze společnosti Unigestion v komentáři o trhu pro Bloomberg zažertoval: „Velmi nízká likvidita, když většina traderů stravuje krocana.“
O něco živěji bylo v energetickém sektoru (-1 %), když ztrácela ropa (-4,4 % na 55,55 USD/barel) i plyn (-7 % na 2,327 USD/MMBtu). Jeho produkce je v USA na rekordní výši, předpovědi počasí jsou však zklamáním – čeká se teplý prosinec. Ropa byla zase pod tlakem nadcházejícího setkání ropného kartelu OPEC příští týden. Saúdské Arábii údajně dochází trpělivost se zeměmi, které plně nedodržely plán snížení produkce.
Akcie oceláren United States Steel Corp (X) během dne ztrácely až 10 % po zprávě o vyplavení nejdůležitější ocelárny společnosti v USA po poruše potrubí a zastavení provozu. Nakonec však zprávu stáhly na 5,8 %. Podle komentáře analytiků Jefferies se očekává restart během víkendu a návrat k plné výrobní kapacitě v polovině příštího týdne. Výpadek by se neměl dotknout zákazníků.
| Index S&P 500 -0,4 % na 3140,98 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Utility | -0,1 % | Energie | -1 % |
| Nezbytná spotřeba | -0,1 % | Zbytná spotřeba | -0,8 % |
| Finanční sektor | -0,2 % | Průmysl | -0,5 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| NRG Energy (NRG) | +1,7 % | Apache Corp (APA) | -4,1 % |
| HP (HPQ) | +1,5 % | TechnipFMC (FTI) | -3,4 % |
| CF Industries Holdings (CF) | +1,2 % | Devon Energy Corp (DVN) | -2,8 % |
| DXC Technology (DXC) | +1,1 % | Kohl's Corp (KSS) | -2,7 % |
| CME Group (CME) | +0,9 % | Helmerich & Payne (HP) | -2,3 % |
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké akcie posilují
20.05. 19:54 Fio - Strojírenská společnost Doosan Škoda Power reportovala výsledky za 1Q 2026
20.05. 17:48 Fio - Pražská burza pokračovala v růstu, zbrojovka CSG po výsledcích +9,16 %
20.05. 16:42 Fio - Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 1Q 2026 a celoroční výhled
20.05. 15:50 Fio - Target zveřejnil porovnatelné tržby za 1Q výrazně nad odhady, varuje před náročným 2Q
20.05. 15:46 Fio





