Japonský export je veľmi slabý
Ministerstvo financií Japonska dnes uviedlo, že vývoz z krajiny sa v septembri zvýšil oproti minulému roku len o 1,5 percenta. Analytici očakávali hodnotu na úrovni 5,1 percenta. Keďže japonský ekonomický rast je extrémne závislý na vývoze, vzbudila štatistika obavy, že druhá najväčšia ekonomika na svete upadne v najbližšom období do výraznej kontrakčnej fázy. Už i vláda tento týždeň pripustila, že krajina pravdepodobne vstúpila do recesie. Najväčší prepad vývozu z Japonska bol do USA (-11%) a do Európy (-9%). Naopak situáciu mierne zachránila Ázia (rast exportu o 3%). Nepríjemné je, že import v septembri vzrástol o takmer 29 percent, čo spôsobilo zníženie prebytku obchodnej bilancie o 94 percent na 95 miliárd jenov. Analytici očakávali prebytok na úrovni 575 miliárd jenov.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





