Ford znížila podiel v Mazde
Automobilka Ford Motor (F) dnes oznámila, že zníži svoj podiel v spoločnosti Mazda Motor z 33,4% na 13%. Vďaka odpredaju akcií by Ford mala získať 540 miliónov USD. Nakupujúcimi budú Mazda a skupina jej strategických partnerov. Ford v súčasnosti zúfalo potrebuje likviditu, keďže predaje automobilov v USA prudko padajú a výrobné náklady sa nedarí znižovať tak rýchlo. Spolu so zástupcami General Motors dnes CEO Fordu Alan Mulally vystúpi pred americkými zákonodarcami a bude obhajovať štátnu pomoc automobilovému priemyslu v objeme minimálne 25 miliárd USD.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





